Upozornění pro pacienty

Tato stránka obsahuje odborné medicínské informace týkající se komplexního genomového profilování, a proto je určena především zdravotním odborníkům. Pokud však nejste zdravotní odborník, a přesto vás zajímá problematika komplexního genomového profilování a personalizované medicíny, pak doporučujeme navštívit raději stránky www.preciznimedicina.cz.

Pacientské příběhy

 

Personalizovaná medicína v dětské onkologii

Jiřík, Daniel a Petr jsou tři malí kluci. Všichni už strávili hodně času v nemocnici. Každý z nich má jiné nádorové onemocnění. Standardní onkologická léčba ale ani jednomu nezabrala. Naději pro chlapce i pro jejich rodiny však představují nové možnosti lékařské péče v podobě personalizované medicíny. ,,Personalizovaná medicína, precizní onkologie představuje volbu správného léku nebo správné kombinace správnému pacientovi ve správnou chvíli a ve správném pořadí," vysvětluje prof. MUDr. Jaroslav Štěrba, Ph.D., přednosta Kliniky dětské onkologie FN Brno. Podívejte se na příběhy těchto tří chlapců naplněné nadějí.

 

Personalizovaná medicína v onkologii

Petra má rakovinu prsu s metastázami do jater. Stanislav se od roku 2008 léčí s rakovinou štítné žlázy. Lenčina maminka onemocněla rakovinou vaječníků, která se jí po 18 měsících vrátila. Právě pacientům, u kterých je nízká šance na vyléčení, může pomoci personalizovaná medicína „Komplexní genomové testování vybíráme u pacientů, kteří mají metastatické onemocnění, a u pacientů, u kterých standardní léčba selhala,“ uvádí onkoložka MUDr. Dagmar Brančíková, PhD. Podívejte se na celé video.

 
M-CZ-00000102