Upozornění pro pacienty

 

Tato stránka obsahuje odborné medicínské informace týkající se komplexního genomového profilování, a proto je určena především zdravotním odborníkům. Pokud však nejste zdravotní odborník, a přesto vás zajímá problematika komplexního genomového profilování a personalizované medicíny, pak doporučujeme navštívit raději stránky www.preciznimedicina.cz.

Vstup do objednávkového portálu

Máte již přístupové údaje do objednávkového portálu?

Pokud ano, klikněte na tlačítko "ANO" níže.

Pokud ne, zažádejte si prosím podle návodu v sekci Proces objednávky o přístupové údaje.  

Pacientské příběhy

 

Personalizovaná medicína v dětské onkologii

Jiřík, Daniel a Petr jsou tři malí kluci. Všichni už strávili hodně času v nemocnici. Každý z nich má jiné nádorové onemocnění. Standardní onkologická léčba ale ani jednomu nezabrala. Naději pro chlapce i pro jejich rodiny však představují nové možnosti lékařské péče v podobě personalizované medicíny. ,,Personalizovaná medicína, precizní onkologie představuje volbu správného léku nebo správné kombinace správnému pacientovi ve správnou chvíli a ve správném pořadí," vysvětluje prof. MUDr. Jaroslav Štěrba, Ph.D., přednosta Kliniky dětské onkologie FN Brno. Podívejte se na příběhy těchto tří chlapců naplněné nadějí.

 

Personalizovaná medicína v onkologii

Petra má rakovinu prsu s metastázami do jater. Stanislav se od roku 2008 léčí s rakovinou štítné žlázy. Lenčina maminka onemocněla rakovinou vaječníků, která se jí po 18 měsících vrátila. Právě pacientům, u kterých je nízká šance na vyléčení, může pomoci personalizovaná medicína „Komplexní genomové testování vybíráme u pacientů, kteří mají metastatické onemocnění, a u pacientů, u kterých standardní léčba selhala,“ uvádí onkoložka MUDr. Dagmar Brančíková, PhD. Podívejte se na celé video.

 
M-CZ-00000742